Zápasy podzim 2016

Vyhráli jsme přestřelku!

Sokol Sruby - Sokol Choltice

Neuvěřitelný zápas se odehrál před zraky domácích diváků. Domácím se vůbec nedařila kombinace a tak Choltice opanovali první poločas 1:2, když se za domácí prosadil pouze se štěstím Chadima. Druhý poločas byl v rámci velkého obranu, ten nastartoval dvěmi góly gerčák a když si hosté přidali jeden gól vlastní bylo z toho vedení 4:2 ! Jenže to nevydrželo dlouho a hosté dokázali vyrovnat. 5 minut před koncem byl, ale ve vápně faoulován Gerčák. Chadima M. z penalty napálil pouze břevno, míč se ale odrazil k V.Novotnému a ten hlavou vystřelil vedení na naši stranu a také 3 body. Hosté totiž v poslední minutě selhali ve stoprocentní šanci!

Škoda nezvládnutého závěru

Sokol Sruby - Titanic Srch

Ná trávník nám v neděli od 16:30 vyběhla mužstva, která určitě patří k tomu nejlepšímu co soutěž nabízí. Jak hostujícímu celku tak domácím, scházeli hráči hráči ze základní sestavy. Od prvních minut se hrál hodně opatrný fotbal s minimem šancí. V prvním poločase stojí za zmínku snad jen dobrá šance Chadimi, který po přihrávce Vrabce nastřelil pouze golmana.
Do Druhého poločasu obě mužstva nastoupila aktivněji. Velikou šanci vypracoval Vrabec pro M.Chadimu, který z voleje pouze o kousek netrefil branku. Radovat jsme se mohli v 70´minutě. To Seidenglanz vystřelil z vápna a díky teči, balón zapadl za záda hostujícho golmana 1:0. Bohužel jak u nás bývá zvykem, ani tento zápas jsme neudrželi čisté konto a po chybě Duška jsme inkasovali 1:1. Hosté pak mohli otočit výsledek na svoji stranu, na štěstí ale neproměnili. A šlo se na penalty. V naší brance se vyměnil Dušek se Simonem, to ale nepomohlo. Nejprve za domácí neproměnil Zavřel a když ve 4.sérii neproměnil sám Dušek, bylo rozhodnuto.

Nevydařený domácí zápas

Sokol Sruby - Sezemice

V hodně okleštěné sestavě jsme přivítali Sezemice. Chyběli nám Benda, Novotný, Bajzík, Vrabec, Šeda. Jiráský původně neměl nastoupit kvůli problémům s třísly. Ovšem, měli jsme k dispozici pouze 11 hráčů. Později poté přijel Laštůvka.

Do zápasu jsme nevstoupili aktivně a byli to hosté kdo diktoval tempo hry. Paradoxně jsme ale první gól vstřelili my. To Zavřel vybídnul V.Novotného do sóla, obránce hostů se ještě stihnul vrátit a nešťastně trefil svoji branku. Po vlastním gólu hostů jsme vedli 1:0. Ne ale na dlouho, Dušek ve vápně nesmyslně šlapákem zasáhl hostujícího hráče a Sezemice měli k dispozici penaltu. Kašpar s přehledem vyrovnal a stav byl 1:1. Hosté si do poločasu vytvořili dvě gólové situace, které naštěstí neproměnili.

Po rozmluvě v kabině jsme do druhého poločasu vstoupili aktivně, ale to nám vydrželo sotva deset minut. Za hosty nádherně z dálky napřáhnul Kašpar a trefil spojnici branky. K nepřijemnému zranění došlo zhruba dvacet minut před koncem. To na Saidenglazově tváři vytryskla krev, po souboji s hostujícím hráčem. Na hřiště musel Laštůvka a právě to jako by nás nakoplo. Posledních 15 minut jsme soupeře zatlačili a své šance si vypracoval postupně Jiráský, Chadima, Dušek a na závěr opět Jiráský. Utkání skončilo remízou a šlo se na penalty.

Za hosty proměnili pokutový kop všichni hráči. Za nás přestřelil Mrklas a museli jsme se spokojit s jedním bodem.

Otočili jsme průběh derby a bereme 3 body!

Zámrsk - Sruby

Domácí tým, na naše hráče vletěl hned od úvodního hvizdu. Než jsme se zpamatovali, trefil se z odraženého balónu nádherně Hovorka. 1:0 . Od 8´minuty jsme dotahovali skóre. Oklepali jsme se po 15 minutách hry a začali jsme domácí přehrávat. Ve 30´minutě, zaslouženě vyrovnal Jiráský, po přihrávce Marka Chadimi. 1:1. Domácí si vypracovali poměrně dost brankových příležitostí. Skvěla ale zachytal Simon! Z našeho snažení vznikla pouze pološance po trestném kopu. Do kabin jsme šli za vyrovnaného stavu.

Druhý poločas by se dal nazvat čekáním na gól, ani jeden tým si vyloženou brankovou příležitost nevypracoval. Na hřišti se začínalo značně přiostřovat a bylo jasné, že kdo dá gól zvítězí. V 84´minute odkopl dlouhý balón Simon, Jiráský sklepl Zavřelovi, jenž si navedl balón zhruba 5 metrů za vápno a nechytatelně vypálil na branku Zámrsku. Nádherný gól Zavřela nás poslal do vedení 1:2, které jsme zkušeně pohlídali.

I když jsme v tomto utkání nebyli lepším týmem, díky touze vyhrát jsme si odvezli 3 body. Skóre utkání, symbolicky zavřel Tomáš Zavřel.

Doma jsme navázali na výhru z venku!

Sokol Sruby - Horní Ředice

Článek z Týdeníku Pernštejn: TJ Sokol Sruby - FK Horní Ředice 4:2

Branky: 22. Chadima, 39. Jiráský, 47. Gerčák, 77. Novotný - 42. Zběhlík, 46. vlastní (Dušek). Rozhodčí: Čad. ŽK: 0:1. Diváků 150.

SRUBY: Simon - Benda (63. Mrklas), Simon, Dušek, Novotný - Novotný V., Chadima M., Chadima L. (80. Laštůvka), Zavřel, Gerčák - Jiráský (89. Šeda)

HORNÍ ŘEDICE: Schmeiser - Valenta, Dujsík, Zběhlík, Kopa - Březina, Vach (68. Šedivka), Skalický, Hrubý - Dědič, Vrátil (82. Machatý).

Domácí byli lepší a od začátku bylo vidět, že jdou za vítězstvím. Ovšem ani Ředice neskládaly zbraně a když v úvodu druhého poločasu po vlastní brance domácích vyrovnaly na 2:2, začínalo se od začátku. Bohužel pro hosty to však trvalo jen minutu... "Škoda toho třetího gólu. Navíc si myslím, že padl poté, co byl jeden z našich hráčů faulován. To byl rozhodující moment," řekl po utkání vedoucí týmu Ředic Bohuslav Moravec. Ředicícm však chyběl i hlad po gólech a jakýsi drajv. "Nechtělo se nám, bylo strašné vedro, byli jsme malátní a unavení. To ovšem není omluva, protože pro domácí byly podmínky úplně stejné," byl si vědom vedoucí Moravec.

Deklasovali jsme Starý Mateřov !

Velice povedené utkání odehráli naši fotbalisté ve Starém Mateřově

Do utkání jsme vstoupili aktivně, nicméně už ve druhé minutě kopali domácí po faulu Simona penaltu. K penaltě se postavil Klíma a Mateřov vedl 1:0. Odpověď na sebe ale nenechala dlouho čekat, to z 20 metrů napřáhl M.Chadima a srovnal s domácími krok. Na 1:2 upravil Gerčák po drobné chybě golmana. Do poločasu se nám ještě podařilo skóre navýšit. To po přihrávce Chadimi vstřelil gól na 1:3 Jiráský.

Druhý poločas začal, tak jak skončil první a to tlakem našeho týmu. Ve 47.minutě si do vápna zaběhl V.Novotný, obhodil si golmana, který ho srazil k zemi. K penaltě se postavil Jiráský a bylo to 1:4. V 51.minutě ukázal Seidenglanz svoji velikost. Na půlce obral hostujícího beka o balón a utíkal po pravé straně, nádherným pasem našel Jiráského, který se štěstím o tyčku zvýšil už na 1:5. Co se dá nedat, nám ukázal v 57.minutě Seidenglanz. Gerčákův pas před branku, brankář domácích neudržel a Seidenglanz napálil z metru míč do tyče! Balón se ale odrazil před poloprázdnou ,,kasu" k Jiráskému a bylo to 1:6. V 70.minutě pochybil, jinak skvěle hrající Dušek a pustil Fenyka k hlavičce, 2:6. V minutě 75. dostal Gerčák nádherný pas za obranu. Postupoval sám na brankáře, ale místo zakončení ještě nabídnul balón Bajzíkovi, který do brázdné branky zvýšil na 2:7. Těsně před koncem zápasu, si na levé straně vzal Bajzík balón, prošel přes dva obránce a přihrál přesně Zavřelovi. Ten s klidem, jemuž vlastním završil skóre na 2:8.

Skvělý výkon celého týmu! Skvěle v tomto uktání zahrála celá záložní řada. Trefila se i nová posila Laco Bajzík. Golman Simon, dostal ,,pouze" dvě branky, což je pod průměrem našeho týmu. Dobře zahrál i Láďa Mrklas, který se po nemoci rozběhával jenom pár minutek. Nezbývá nic jiného než výkon přenést na domácí hřiště a porazit nepříjemný tým z Horních Ředic.

Nepovedený vstup do soutěže

SOKOL SRUBY - TUNĚCHODY 1:2

V prvním kole jsme na domácím řišti přivítali celek z Tuněchod. První poločas jsme hráli aktivní fotbal a soupeře přehrávali. Do první šance se dostal Gerčák, který místo razantní střely volil bodlo a netrefil branku. Za chvilku po křižném pasu od Simona, se Jiráský prosadil přes obránce, ale slabá střela neměla šanci na úspěch. Další dvě šance trestuhodně zahodil Zavřel. Díky přihrávce Gerčáka a poté Chadimi, se dostal z boku do ideální střelecké příležitosti.  O několik minut později si opět Jiráský, narazil se Zavřelem a po pohledné akci vystřelil, ovšem golman hostí předvedl skvělý zákrok. Do další šance se po centru z pravé strany hřiště dostal Šeda, jenž balon v obrovské šanci pouze tečoval. Hosté si v prvním poločas vytvořili pouze jednu pološanci a tak se do kabin odcházelo za stavu 0:0.

Do druhého poločasu vstoupili hosté o něco aktivněji a po faulu pár metrů za vápnem rozehrávali volný přímý kop. Balón se od Seidenglanze odrazil do protipohybu golmana Simona, jenž zvládl vytěsnit pouze na tyč. Dorážka byla pro hráče hostí už jen třešničkou na dortu. Po nějaké době si na pravé straně hřiště pohrál hráč Tuněchod s Bendou a z boku postupoval sám na Simona. Míč předložil spoluhráči před prázdnou branku a Tuněchody vedli 2:0. Srubští hráli na balónu, nedařila se jim ovšem finální přihrávka a tak šance nepřicházeli. Hosté hrozili pouze z rychlých ,,brejků". Deset minut před koncem snížil Jiráský po hezké individuální akci. Závěr utkání přinesl tlak domácích, který ale nebyl přetaven v gól.

První domácí utkání jsme bohužel nezvládli a tak nám nezbývá nic jiného, než přivézt nějaké ty body z Máteřova. Právě s Máteřovem méme ovšem ve venkovních zápasech děsivou bilanci. Utkání se hraje netradičně v neděli od 13:30 hodin.